YAŞINIZA GÖRE KAŞINIZ NASIL OLMALI?


Yaşınıza göre kaşınız nasıl olmalıdır?

Öğrenmek isterseniz yazıya buyrun :)

20′Lİ YAŞLAR


Sadeliği seçin…

Değişimlerin, yeniliklerin, ama aynı zamanda akla her gelenin yapıldığı yaşlar, 20′li yaşlar… Oysa makyaj uzmanları genç yüzlerin mümkün olduğunca doğal kaşlara sahip olması gerektiği konusunda ısrarcı. Genç kızlara tavsiyeleri, çok küçük ve gerçekten gerekli değişikliklerin dışında kaşlarına dokunmamaları. Peki bu değişikliklerin gerçekten gerekli olup olmadığına nasıl karar vermeli? Makyaj uzmanlarının bunun için bir formülleri var. Elinize bir ayna alın ve kaşınıza (sağ ya da sol fark etmez) bakın. Sonra iki çizgi hayal edin; biri burun deliğinizin hemen yanından başlayıp burnunuzun köküne kadar devam etsin. Diğeri de, yine burun deliğinizin hemen yanından başlasın ve gözünüzün dışkenarından yukarı doğru devam etsin. işte kaşlarınız bu iki çizginin arasında kalmalı. Yani, bu iki çizginin dışında kalan tüyleri, evet izin var, alabilirsiniz. Ancak dikkat, tüyleri mutlaka çıkış yönüne doğru almalı, düzenlerini bozmamalısınız.
30′LU YAŞLAR

Eski hatalara yeni çözümler

İncecik, oyuk, kalkık… Denemediğiniz stil kalmadı; şimdi kaşlarınızın böyle asi olması o kadar normal ki. Onları yeniden ehlileştirmeniz zor ama imkansız değil. Yapmanız gereken yüzünüze uyumlu yeni bir hat belirlemek ve bu hat üzerinde, yeniden özgürce çıkmalarına izin vermek. Bu yeni hattı belirlerken yüzünüzdeki bazı kusurları da gizleyebilirsiniz. Örneğin alnı dar olanlar kaşlarını alta, yani gözlerine yakın şekilde kalınlaştırabilir. Alnı fazla açık olanlarsa tam aksini yapabilir. Gözlerinin fazla yakın olduğunu düşünenler kaşlarının arasını açarak bu kusurlarını gizlemeye çalışırken, gözlerinin arasının fazla açık olduğunu düşünenler kaşların arasını mümkün olduğunca yakın bırakabilir.

Kaşlarınızın uzama evresinde en büyük yardımcınız bir kaş kalemi olacak. Kaşlarınızın rengiyle uyumlu, suya dayanıklı bir göz kalemi yeni uzamakta olan kaşlarınızı kamufle etmek için ideaL. Peki her biri başka bir yöne doğru uzayan tüylerle nasıl baş etmeli? Bu tüyleri düzenli olarak eski bir dişfırçasıyla fırçalamalı ve birazcık saç jölesiyle şekil vermelisiniz.
40′LI YAŞLAR

Bakışlarınıza gençlik katın

40 yaşını geride bırakanlar için en büyük problem, yüzün sıkılığını ve diriliğini kaybetmesiyle kaşların yavaş yavaş göz kapaklarının ve gözlerin üzerine yığılmaya başlaması. Bu yaşlardaki kişilerin yapması gereken ilk iş öncelikle kaşlarını çok inceltmekten kaçınmaları, burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakmaları ve şekil vermek için sadece kaşların uçkısımlarıyla oynamaları. Böylece gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirler. Nasıl mı? Kaşların uca doğru olan bir-iki santimlik kısmını tamamen alabilirler. Ardından da bir kaş kalemiyle, doğal kaş çizgisinin hemen üzerine yeni bir hat çizmeleri. Yeni kaşlarını oluştururken dikkat etmeleri gerekense tek bir çizgi yerine minik minik dokunuşlarla birçok küçük çizgiden yararlanmaları.

NETTEN ALINTIDIR.

Yorumlar

 1. Evet gerçekten faydalı bir yazı olmuş, teşekkürler ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (◡‿◡✿) Faydalı olması dileğiyle (◡‿◡✿)

   Sil
 2. Çok şirin bir bloğunuz var bana da beklerim hoşçakalın

  YanıtlaSil
 3. very interesting post:)
  swiatwkolorzeblond.com

  YanıtlaSil
 4. Renkli bir bloğunuz var, çok beğendim başarılar..

  YanıtlaSil
 5. yaşıma göre kaşım:) hiç düşünmemiştim..
  çok güzel bir bloğunuz var..
  sevgiyle kalın

  YanıtlaSil
 6. Bloğunuzu yeni keşfettim, takipteyim bana da beklerim http://nursbutik.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 7. Merhaba takipcim olmanız beni sevindirdi. Ben de sizi izliyorum sevgilerimle

  YanıtlaSil
 8. demekki herşeyi farkında olmadan doğru yapmışım :)

  YanıtlaSil
 9. Merhaba güzel blogları takip etmek için blogların takipçilerinden yola çıkarak şans eseri sizi buldum ^-^( faydalı bir yazı olmuş :* ) Sayfanızı çok beğendim ve gfc ile takip ettim, banada beklerim ^-^ Neyle alakalı bir blog derseniz çoğunlukla makyaj üzerine yazıyorum :) www.sanatinsaklisirlari.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ederim güzel sözleriniz için. Geliyorum bende bloguna.... Önceden takipteymişim bile (◡‿◡✿)

   Sil
 10. Güzel bi yazı olmuş Bana da beklerim :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder